facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

EVER (CZ)

19.6.2023

Kdyby mohl, co by nám vyprávěl výstavní sokl?

Kdo jste, když se nikdo nedívá? A kdo jste, když Vás pozorují? Stojíte vysoko na výstavním podstavci a cítíte, jak je Vaše tělo i obličej pozorováno ze všech úhlů, Váš hlas hodnocen speciálním filtrem. Přesto Vás nikdo neuslyší v neutichajícím tempu elektronické hudby. Výstražné upozornění na volný pád z podstavce nefunguje. Pouze problikává nápis: EVER!

Nejnovější choreografie Václava Kuneše & souboru 420PEOPLE vznikla v ověřené spolupráci s dramaturgyní Lucií Němečkovou. Současná minimalistická scénografie Lucie Škandíkové, nadčasové kostýmní zpracování designérky Olo Křížové a neutichající tempo elektronické hudby ve speciálním setu od jednoho z nejvýraznějších českých DJs a zvukového mága Ladislava Zensora alias Exhausted Modern přenese diváky na intimní místo, kde čas a ani prostor nehrají roli.

V inscenaci EVER tvoří na první pohled jediné pevné hranice rovnoběžné stíny, šikmé plochy a přesný jazyk současného tance. Čtyři tanečníci pomocí těchto nástrojů interpretují svět dnešních reflektorů, které mohou zastínit naše pravé já.

Toto představení můžete shlédnout v rámci hlavního programu 16. ročníku mezinárodního festivalu současného tance TanecValmez v pátek 13. října v 19:30 v KD Zašová.

Choreografie: Václav Kuneš a tanečníci

420PEOPLE