facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

2008

pátek 13. 06. 2008

předprogram: TS Mimo ZUŠ Valašské Meziříčí, TS Oldies, TS Crazy ZUŠ Hranice

BABY BALET PRAHA - TANEC PRALESA

S amazonskými indiány za tajemstvím života. Celovečerní balet o dvou jednáních, délka 90 minut s jednou přestávkou. Dramatický příběh podle zcela originálního námětu s humanistickým a ekologickým poselstvím interpretovaný nejmladšími profesionálně vzdělávanými umělci – studenty konzervatoře ve věku 13 – 15 let.
námět, scénář a režie: Vít Pokorný, choreografie: Iva Malá

 

sobota 14. 06. 2008

ALBERT SE BOJÍ (děsivá pantomima)

„Jsem tady, jsem za tebou, jsem ve tvých očích, ve tvém hlasu, ve tvém srdci. Ty mne nevidíš, ale já tebe ano.“ Podaří se Albertovi překročit svůj stín? Zvládne to sám? Obrovská představivost versus trpasličí odvaha. Strach přichází do divadla. Vojta Švejda a James Donlon spolupracují již podruhé, před několika lety se podíleli na představení Truck Dog, které bylo uvedeno v ČR a v dalších státech východní Evropy.
koncept, hraje: Vojta Švejda, koncept, režie: James Donlon (USA)

IN–FINITO

Spěchejte pomalu a stihněte víc, než jste si dokázali představit. Taneční projekt IN-FINITO se dotýká spěchu jako stylu života, v němž má rychlost a efektivita přednost před kvalitou. Spěchu, který nás nutí ke zkracování a odkládání všeho, co je zdánlivě nedůležité na KONEC nebo snad NEURČITO? Tato reklama tady bude i zítra, ale nás možná uvidíte naposledy…
choreografie: Věra Ondrašíková, spolutvůrci, tančí: Radim Peška, Jaro Ondruš, Věra Ondrašíková

FRAGMENTY

Někdy, třeba při procházce městem, zachytíme jen útržky příběhů lidí kolem. Jak začaly, ani jak skončí, se možná nedozvíme. Choreografie pracuje s detaily gest a pohybů, používá je jako komunikační prostředky.
Choreografie: Kateřina Malá, Tančí: Soňa Ferienčíková, Hana Kalousková, Kristýna Krejčová, Barbara Mikysková, Jaroslav Ondruš