facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

2018

Sobota – 21. 04. 2018 – Kulturní dům Zašová

Holektiv (ČR) – Kaffeeklatsch

Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Tanečně-divadelní představení s akrobatickými prvky a pořádnou dávkou humoru a kofeinu. Tři performerky z českého souboru Holektiv svým vystoupením otevírají již jedenáctý ročník festivalu.

Pondělí – 30. 04. 2018 – Kulturní zařízení Valašské Meziříčí

Cie Racines Carrées (FR) – Bon App'! (Dobrou chuť)
(choreografie Nabil Ouelhadj)

Choreografie Bon App'! (Dobrou chuť!) od Nabila Ouelhadje se s nadhledem a vtipem vyjadřuje k tématům stravování, konzumu, plýtvání a blahobytu. Taneční vystoupení doprovázené hudbou a beatboxem se vyhýbá banalitám, nemoralizuje, ale vtipem a prostředky moderního umění se aktivně zabývá zdravotními i civilizačními problémy.

Nabil Ouelhadj do své inscenace aktivně zapojuje diváky, kteří s ním za doprovodu beatboxera a prostřednictvím tanečních gest i pohybů napodobujících přípravu jídla hrají hru na kuchaře.

Neděle – 06. 05. 2018 – Městské divadlo Zlín

Spellbound Contemporary Ballet (IT) – Formami (premiéra) a How to pray (Jak se modlit)

Spellbound je řazen mezi nejlepší italské soubory na mezinárodní úrovni, získal si publikum na významných festivalech v Evropě, Asii i Americe. Choreografie Formami je na festivalu uvedena v premiéře.

Národní divadlo Moravskoslezské (ČR) – Falling Angels (Padající andělé)
(choreografie Jiří Kylián)

Rytmická a dynamická choreografie Falling Angels je poctou tanečnicím. Osm žen od začátku do konce skladby neopustí jeviště – jejich vzájemná závislost a zároveň přání, aby se z ní vymanily, jsou patrné v celé kompozici. Vypráví o umění interpretace, eleganci, úzkosti, zranitelnosti, komplexech méněcennosti a humoru.

Pražský komorní balet (ČR) – Chvilka poezie
(choreografie Marek Svobodník)

Černá, hororová groteska od Marka Svobodníka na motivy známé básně Havran od E. A. Poea. Představení bylo doplněné také o krátkou videoprojekci.

Doprovodný program

Jako každý rok i letos se v doprovodném programu představily taneční školy z regionu. Vedle ZUŠ B-Art předvedly to nejlepší také ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm, ZUŠ Alfréda Radoka, taneční skupina Heart2Beat, ZUŠ Luhačovice a ZUŠ Otrokovice. Součástí festivalu byly také víkendové workshopy, během nichž se mohli místní žáci učit od profesionálních tanečníků, jako jsou David Strnad, Matyáš Ramba a Nika Ladzianská.¨

Výstava Jakuba Sobotky: cyklus PERFORMERS

-Jatka 68, Praha, 06. 02.–18. 03. 2018

-Moravské divadlo Olomouc, 30. 05.–29. 06. 2018