facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

O festivalu

Vážení přátelé tanečního umění,

když jsme poprvé v roce 2008 uspořádali festival současného tance TANECVALMEZ ve Valašském Meziříčí, nebylo mnoho těch, kteří věřili, že by takový festival mohl mít delšího trvání. O to větší radost máme z toho, že za sebou máme již 16. úspěšných ročníků a aktivně připravujeme letošní – sedmnáctý. 

TANECVALMEZ je dlouholetým festivalem a platformou pro prezentaci současné taneční tvorby, který uvádí nejenom české taneční interprety, ale především dává prostor pro premiéry zahraničním umělcům na české taneční půdě.

Cílem festivalu je prezentace špičkového současného tanečního umění a systematické oslovování nových diváků. 

Součástí doprovodného programu festivalu je pořádání workshopů s profesionálními umělci, díky nimž se mohou mladí žáci a studenti uměleckých škol setkat se svými tanečními vzory a učit se přímo od nich.

Festival si našel své diváky a stál u zrodu nového rozmachu tanečního umění ve Valašském Meziříčí a širokém okolí. I díky němu vznikla nová Základní umělecká škola B-Art, která festival pořádá.

Umělecký tanec se stává fenoménem, který pomáhá formovat a inspirovat obrovské množství mladých lidí a významně obohacuje kulturní, umělecký i společenský život a to nejenom ve Valašském Meziříčí, ale po celé České republice.

 

MgA. Milada Borovičková