facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

2017

Sobota – 22. 04. 2017 - Kulturní zařízení Valašského Meziříčí

předprogram: vystoupení tanečních škol z regionu

Witamina T – Speed Dates Show

Tato choreografie pojí tanec s divadlem a reaguje na velmi aktuální téma – konzumní společnost. S humorem a nadsázkou tematizuje uspěchaný životní styl, přehlcenou kulturu či virtuální realitu. Důkaz místo slibů? Na festivalu Połczyn Zdrój jej diváci ocenili jako nejlepší představení!

 

Pátek, sobota – 28. - 29. 04. 2017 - Valašské Meziříčí

Oslava Mezinárodního dne tance

V pátek a v sobotu 28. a 29. dubna jsme společně roztančili celé Valašské Meziříčí. Pro žáky ZUŠ a tanečních skupin byly připravena řada workshopů s profesionálními tanečníky napříč všemi tanečními styly - moderní tanec, jazz i street dance.

Dvoudenní maraton workshopů vyvrcholil v sobotu odpoledne na meziříčském náměstí oslavou Mezinárodního dne tance, kde všichni účastníci zatančili flashmob – choreografii, která se tančila ve stejnou dobu na řadě míst v České republice.

 

Sobota – 29. 04. 2017 - Kulturní dům Zašová

DEKKADANCERS - Černý mraky nepláčou, Dekka pod dekou, Jakstohoven

Mezinárodní den tance a druhý festivalový den vyvrcholil v Kulturním domě Zašová, kde své tři choreografie představil přední český soubor DEKKADANCERS složený ze sólistů Baletu Národního divadla v Praze.

Shlédli jsme choreografii Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovalo proslulé číslo Jakstohoven, které ukazuje, co vše se může stát během sprinterského závodu. 

 

Neděle – 22. 10. 2017 - Městské divadlo Zlín

předprogram: vystoupení tanečních škol z regionu

Andrewa Skeels - Fleeting

Americký choreograf Andrew Skeels kloubí klasickou barokní hudbu s už ne tak klasickým tancem. Vychází z baletu, ale spojuje jej s prvky současného tance a street dance.

Fleeting znamená v českém překladu prchavý, letmý. Pomíjivost vidí Skeels v barokní hudbě, stejně jako v drobných potěšeních, která se vkrádají do našich každodenních životů. Představení zatančili dva francouzští umělci – Noémie Ettlin a Victor Virnot.

420PEOPLE & Please the Trees

Vystoupení je mozaikou nejlepších scén z choreografií Mirage, Sacrebleu, REEN či Wind-up, která v srpnu nadchla publikum ve skotském Edinburghu. Tanečníky doprovodila kapela Please the Trees – ta svou originalitou vyniká na české hudební scéně a roku 2013 vyhrála cenu Anděl za nejlepší alternativní počin.

 

Doprovodný program

Výstava Jakuba Sobotky v Otrokovicích - cykly PERFORMERS a STILL LAND