facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

2016

Čtvrtek – 02. 06. 2016 - Kulturní zařízení Valašského Meziříčí

předprogram: vystoupení tanečních škol z regionu

VerTeDance za doprovodu hudební skupiny DVA – SIMULANTE BANDE

Inscenace zkoumá hranici fyzického handicapu, objevuje možnosti tanečního vyjádření handicapovaných a překračuje jeho limity.

Srozumitelná, obsahově i esteticky působivá a humorně laděná choreografie přibližuje divákům každodenní problémy, mezilidské i milostné vztahy handicapovaných. Boří mýty a předsudky ovlivňující vzájemný vztah lidí s handicapem a bez něj, vozíčkáře představuje především jako lidi, kteří mohou mít jak dobré, tak i špatné vlastnosti jako každý člověk.

 

Sobota – 11. 06. 2016 - Kulturní dům Zašová

Burki&Com – DIVOČINA, MARNIVOST PTAČÍCH PER

Uskupení Burki&Com spojuje taneční umění s performativní, divadelní i hudební tvorbou a obohacuje současný tanec o nové výrazové prostředky. Choreografka Jana Burkiewiczova nesází jen na divoké přírodní a zvířecí výjevy, ale vztahuje svět přírody ke světu lidskému a poukazuje na paralely mezi nimi. Hranice zvířecího a lidského chování je často téměř neviditelná. Ptá se, co je vlastně přirozenost a upozorňuje, že i lidé jsou (navzdory sami sobě) ovládáni primitivními pudy a instinkty.

Autorské představení je tancem situací, textů a obrazů, ale hlavně velkou výpravou do divočiny v našem každodenním životě.

 

Neděle – 23. 10. 2016 - Městské divadlo Zlín

Kader Attou – THE ROOTS

The Roots je strhující show. Choreograf Kader Attou dokáže skloubit na první pohled rozdílné taneční styly (hip hop, break dance i současný tanec) do jedinečné, energické a dynamické choreografie a ve chvíli, kdy si myslíte, že už vás nic nepřekvapí a představení dosáhlo svého vrcholu, vám vzápětí opět něčím vyrazí dech.

Podle Attou je The Roots lidské dobrodružství, cesta řízená jedenácti výjimečnými hip hopovými tanečníky, která se proměňuje kapitolu po kapitole. Představení otevírá divákům nové obzory a posouvá je jinam. Pracuje se všedními věcmi, které tvoří náš svět – stůl, praskající gramofonová deska, vzpomínky na dětství...

 

Doprovodný program

05. 05 – 12. 06. 2016 / Tanec a jeho lidé - výstava o historii českého tance – Muzejní a galerijní centrum Valašské Meziříčí

04. 06. 2016 / Galavečer tanečního oboru ZUŠ B-Art – Kulturní zařízení Valašské Meziříčí

 30. 09. 2016 / Balet Praha Junior – Nulová gravitace – Kulturní dům Zašová