facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

2012

pátek 01. 06. 2012

předprogram: vystoupení místních tanečních škol z regionu 

LIBRE DE JAY

Seskupení Libre de jay vzniklo nečekaně v roce 2010 během turné brněnského baletu po Španělsku. Nad tématem otevřené skupiny uvnitř souboru stál sólista baletního souboru Národního divadla v Brně Marek Svobodník a člen téhož souboru Adam Sojka. Skupina nikdy nepřiznala plně svou existenci ... až teď ! Příležitost vystoupit na festivalu TANECVALMEZ dala vzniknout nové choreografi i Profundo. Mimo tanečníky Libre de jay vystoupí jako host i Petr Bláha.

TEREZA LENEROVÁ HRADILKOVÁ & EINAT GANZ

Tereza Lenerová začala tančit ve čtyřech letech v souboru Valášek v Praze. Absolvovala konzervatoř Duncan Centre v Praze a The Theaterschool v Amsterdamu, kde se potkala se svou izraelskou kolegyni Einat Ganz. Díky práci na školních projektech objevily řadu společných témat, které je čas od času svedou na jeden taneční sál, na jedno jeviště.

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET PAVLA ŠMOKA

Pod názvem Studio Balet Praha vznikl v roce 1964 jako součást nové kulturní vlny. U jeho zrodu stáli Luboš Ogoun, Pavel Šmok a Vladimír Vašut. Byl snad jediným souborem, který před rokem 1989 tuzemským divákům ukazoval, co je to soudobý tanec. V poslední době soubor upoutal pozornost taneční scény spojením vynikající taneční techniky s invencí hostujících choreografů (Hana Turečková, Tom Rychetský,…)

Vystoupení Jiřího a Otto Bubeníčků bylo zrušeno ze zdravotních důvodů.