facebook youtube instagram

17. ročník mezinárodního tanečního festivalu

Dance of the Magnetic Ballerina (CZ)

23.8.2021

Pohyb v kontextu obrazu a zvuku - obraz a zvuk v pohybu.

 Magnetická balerínka těká uprostřed minimálního, avšak mnohodimenziálního prostoru, který umožňuje rozšířené vnímání a prožívání tance. Intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a úzce napojeným, pohyblivým světelným designem, předkládají nenásilné, místy iritující, jindy zranitelné osobní svědectví o urputné obsesi pohybem.

 

Tanec magnetické balerínky byl úspěšně uveden na festivalech: Aerowaves Spring Forward (Zürich Tanzt) ve Švýcarsku, East Gate Europe 2 v Dánsku, Paradiso v Amsterdamu, euro-scene v Lipsku, Unidram v Postupimi, Kammermachen ChemnitzInternationales Tanzfestival v Bonnu, Crossroads v AntwerpáchSibiu International Theatre Festival v Rumunsku, Plai International Music Festival v Rumunsku, Guerilla Light Festival v Lublaně, International Puppet Theatre Festival Charleville-Mezières ve Francii, Kuopio International Dance Festival ve Finsku, Manipulate Edinburgh ve Skotsku, Mayfest v Bristolu (The Old Vic Theatre) v Anglii, The Place Theatre v Londýně a v divadlo Korzo vHaagu.

 

Toto představení můžete shlédnout v rámci hlavního programu 14. ročníku mezinárodního festivalu současného tance TanecValmez v sobotu 16. října v 19:30 v KD Zašová.

 

Andrea Miltnerová

Choreografie: Andrea Miltnerová

Andrea Miltnerová & Company, z. s.