facebook
youtube
instagram

16. ročník mezinárodního tanečního festivalu

CZ

EN

Žaneta Musilová – workshop současného tance (CZ)

8.9.2022

Žaneta Musilová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre, působí jako choreografka, interpretka a dále jako lektorka v taneční škole Dana Pala Creativity a spolku Tušení.

V minulosti lektorovala v tanečním studiu Centrum tance a KD Mlejn. Je jednou ze zakladatelek uměleckého kolektivu SPOLK, který se pohybuje na poli současného tance a fyzického divadla. V rámci SPOLKu působí jako choreografka a interpretka. Mezi jejich aktuálně hrané inscenace patří představení S dovolením!, Absolutně nepřijatelné part II. ve spolupráci se spolkem Pulsar, The Miners ve spolupráci s Ester Trčkovou. Je jednou z interpretek v představení Ester Trčkové Artificial. 1. listopadu společně se SPOLKem uvedou pohybově taneční projekt pod názvem Mimořádní v Galerii Club 3.Břeh.

 

Lekce současné taneční techniky jsou zaměřené na uvědomění přirozené anatomie těla s důrazem na využití jejího potenciálu v pohybu. Skrze napětí a energii, která proudí mezi skupinou nebo dvěma tanečníky, ale i jednotlivcem, budeme objevovat nové pohybové možnosti a osobností tvořivé přístupy v tanci. Ponoření se do okamžiku tance a nová inspirace, to bude cílem našeho společného setkání.